اجزای تشکیل دهنده کابینت

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

در صنعت کابینت سازی در اصفهان مانند شهر های دیگر پنج نوع صفحه کابينت مورد استفاده قرار مي گيرد، صفحه کابينت ام دي اف، روکش اچ پي ال صفحه نئوپان، روکش اچ پي ال با صفحه ام دي اف، روکش ملامينه با صفحه مخصوص و روکش اچ پي ال با صفحه سنگ مصنوعي تمام اکريليک. اکثر درهاي کابينت موجود در بازار از کشور ترکيه وارد مي شوند، اما شرکت هاي ايراني هم اقدام به توليد اين درها مي کنند.نکته مهم در مورد جنس کابينت  آشپزخانه در اصفهان و اجزاي تشکيل دهنده آن اين است که جنس بدنه بايد روکش ملامينه باشد و لبه هاي بدنه با نوار پوشيده شود تا تيزي هاي آن را بگيرد و آسيب نزند، اما متاسفانه امروزه در بازار بدنه اکثر کابينت ها نئوپان است با روکش کاغذي و نوار اطويي که کيفيت مناسبي ندارد. در واقع بهترين نوع بدنه ام دي اف است.هرچند در ساخت کابینت MDF در اصفهان مانند سایر کارخانه های دیگرا ز  برخي مواد شيميايي استفاده مي‏ شود كه مانند فرمالدئيد ممكن است مقداري آلودگي هوا به همراه داشته باشد اما چون در ساخت آن از ضايعات دورريختني چوب استفاده مي‌شود، به جلوگيري از قطع درختان و همچنين به پاكيزگي محيط زيست نيز كمك زيادي مي‌كند. در اغلب كشورها، ساخت ام‌دي‌اف (MDF) به اين خاطر كه نوعي بازيافت مواد دور ريختني را به دنبال دارد طرفداران زيادي دارد و مردم و دوستداران محيط زيست از اين صنعت حمايت مي‏كنند.

امروزه همپاي ديگر صنایع , با پيشرفت علم و تکنولوژي صنعت کابينت کلاسیک در اصفهان  هم دچار تغيرات شگرفي شده است. کابينت هايي که از جنس چوب و بعد از آن  ورق فلزي بودند , تبديل به انواع فايبرگلاس ها , ام دي اف ها و انواع پنل هاي چوبي جديد , سنگ هاي کورين و … شده است.

نویسنده : maede بازدید : 3 تاريخ : شنبه 9 دی 1396 ساعت: 16:31
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها