نحوه کاشت میلگرد در بتن

ساخت وبلاگ
چکیده : کاشت بولت ( میلگرد یا آرماتور ) در بتن !یکی از تحولات مثبت و تاثیر گذار در اجرای سازه ... با عنوان : نحوه کاشت میلگرد در بتن بخوانید :

    کاشت بولت ( میلگرد یا آرماتور ) در بتن !یکی از تحولات مثبت و تاثیر گذار در اجرای سازه های بتنی امکان کاشت بولت و بولت در بتن می باشد. نیاز به کاشت بولت و بولت در بتن به دلایل مختلفی به موجود می آید. کاشت بولت و بولت به علت تغییر مشخصات سازه ، کاشت بولت و بولت به علت نقایص اجرا، کاشت بولت و بولت به علت شرایط بهره برداری، کاشت بولت و بولت به علت تغییرات در نقشه اجرایی ، کاشت بولت و بولت به علت راحتی اجرا و ... از جمله از دلایل کاشت بولت و بولت در بتن می باشند.

       امروز انواع مختلفی از چسب های کاشت بولت در بتن توسط شرکت های تولید کننده گوناگون ارائه می شود. این چسب های کاشت بولت دارای ترکیبات شیمیایی و مشخصات مقاومتی و شیمیایی مختلفی می باشند.

کاشت میلگرد  و کاشت بولت در بتن دارای مراحل مختلفی می باشد. عملیات کاشت بولت  و بولت در بتن مسلح به ترتیب شامل سوراخ کاری بتن به وسیله دستگاه کرگیری یا گرد بر بتن به عمق و قطر مناسب و لازم ، شستشو و تمیزکاری داخل سوراخ به وسیله دستگاه دمنده و مکنده ، تزریق و اعمال چسب کاشت  آرماتور به وسیله گان  یابه صورت شره ای ( با توجه به نوع بسته بندی ) و نصب بولت می باشد.

چسب های  کاشت بولت 

عملیات  کاشت بولت  اجرایی از طریق آزمایش کشش بولت کاشت شده قابلیت کنترل کیفی را دارد. نتیجه مثبت در این آزمایش بریدگی بولت میباشد. لازم به ذکر است قلوه شدن بولت و یا خارج شدن بولت در تست عملیات کاشت بولت گزینه های دیگر ممکن می باشند. در صورت بروز این دو نتیجه این امر نشان از مشکلات اجرایی و یا محاسباتی در عملیات کاشت بولت در بتن دارد.

امروز یکی معتبر ترین شرکت های تولید کننده چسب کاشت بولت یا بولت در جهان هیلتی می باشد.چسب های کاشت بولت  هیلتی دارای مقاومت کششی مناسبی می باشد که در جدول زیر ذکر گردیده است. از خصوصیات ویژه چسب کاشت بولت و بولت هیلتی ، اجرای راحت و خصوصیات فنی بالای آن می باشد.

چسب های کاشت بولت و بولت هیلتی با وجود هزینهبالا امروزه در میان متخصصین و کارشناسان طرفداران زیادی دارد که به علت اطمین آن از کیفیت محصول مورد نظر می باشد.

از چسب کاشت بولت و بولت هیلتی می توان برای کاشت بولت در سطوح عمودی و افقی و کاشت بولت استفاده نمود.  چسب کاشت بولت و بولت هیلتی را می توان با استفاده از گان های مخصوص اعمال و اجرا نمود. چسب های کاشت بولت و بولت  هیلتی در بسیاری از پروژه های معتبر کاشت بولت یا بلت استفاده شدهاست.

برخی از موارد مصرف چسب کاشت بولت یا بولت هیلتی استفاده برای برای نصب ماشین آلات ، صفحه پلیت ، گارد ریل ها ، بیس پلیت ها ، بولت ها و ... می باشد.

 

از نظر بسته بندی نیز دارای دونوع می باشد. چسب های  کاشت بولت  با بسته بندی تزریق به روش گان و چسب های کاشت بولت با بسته بندی حجمی و کیلوگرمی.

    

عمده بولت های کاشت شده به این روش بسته به نوع چسب، پس از گذشت 48 ساعت از زمان اجرا قابل بهره برداری می باشند.ظریف رول بولت تولد کننده رول بولت می باشد که در زمبنه های رول بولت  غلافی ،رول بولت هیلتی ،رول بولت پروانه ای فعالیت می کند .

...
نویسنده : maede بازدید : 24 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 19:10