چگونه پوستر تبلیغاتی خلاق طراحی کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : بیایید و تمرکز کنید پشت یک پوستر خوب یه ایده خوب همیشه هست. بگردید و یک ایده ناب بیابید، ... با عنوان : چگونه پوستر تبلیغاتی خلاق طراحی کنیم؟ بخوانید :

بیایید و تمرکز کنید

پشت یک پوستر خوب یه ایده خوب همیشه هست.

بگردید و یک ایده ناب بیابید، تصمیم بگیرید بر روی چه چیز در پوستر تمرکز میکنید.

جزئیات مهم

به جزئیات دقت کنید، اگر تصویر سازی می کنید سعی کنید تصویر شما حتما جزئیات قوی داشته باشه ولی یادمون باشه جزئیات شلوغ کردن کار نیست. مثلا تو همین پوستر بالا خون هایی که به شیشه ماشین ریخته کلی حرف میزنه و شما رو به فضای فیلم میبره حتی اگرم فیلم رو ندیده باشید متوجه میشید فیلم راجع به قتل خونریزی و غیره است.

مراجع با دقت

برای تصاویر و ایدتون یک ارجاع خوب پیدا کنید دقت کنید ارجاع تون مستقیم نباشه مثلا اگر قرار برای مستر بین MR BEAN پوستر طراحی کنید لازم نیست عکس مستر بین رو بزارید مثلا از عکس اون عروسکه استفاده کنید. بیننده حتی اگر یادشم رفته باشه ولی با دیدن اون دوباره یادش میاد.

تعادل و توازن

بین عناصر تصویری مثل نوشته و عکس ها توازن برقرار کنید. گاهی میتونید لحن پوستر رو طنز کنید ولی باز از تعادل خارج نشید.

اما بعضی مواقع میتونید قوانین رو بشکنید اساسا همینه که کاره شما رو زیبا و متفاوت میکنه.

تایپوگرافی

سعی کنید اولا از فونتی استفاده کنید که استاندارد باشه از فونت های خیلی فانتزی حتی برای کارای فانتزی هم استفاده نکنید.

بعضی فونت ها هست که حالت سه بعدی یا به هم ریخته دارن، دقت کنید تاحالا تو کدوم کار باکلاس درست و حسابی از این فونت ها استفاده شده من قول میدم به ما هیچکدوم.

پس حتی اگه مشتری هم اصرار کرد شما با همین منطق جلو برید، برای فونت های فارسی: نازنین، میترا، یکان، دینار و بعضی از فونت های مثل این ها فونت های خوبی هستند.

هماهنگی

فونت و تصویر پوستر باید در یک راستا باشند اینا مثل ظاهر و صدای یک آدم هستند، وثلا وقتی دارید برای یک جای صنعتی پوستر طراحی میکنید خوب نیست از یک فونت نازک و نرم استفاده کنید چون به فضاش نمیاد.

سعی کنید از نوشته ها جاهایی استفاده کنید که به تصویر اصلی ضربه نزنه پس باید توجه داشته باشید که موقع خلق تصویر هم نمی نگاهی به محل قرارگیری نوشته ها یا تایپ ها داشته باشید.

زمان یک روزه

اگر یک روز تمام برای طراحی پوستر زمان گذاشتید یک روز اون رو رها کنید.

بعد از یک روز تازه یک چیزهای تازه و جالبی کشف میکنید. بارها برای من پیش اومده تا ساعتی از شب برای یه پوستر وقت گذاشتم ولی وقتی صبح اونو دیدم به دلم نشسته و فهمیدم چه ایراداتی داره این مثل این میمونه که از کنار تشک به کشتی خودمون نگاه کنیم.

طراحان دات نت علاوه بر چاپ تراکت تبلیغاتی و پوستر تبلیغاتی طراحی کاتالوگ در اصفهان و طراحی کارت ویزیت در اصفهان و چاپ کارت ویزیت در اصفهان را انجام میدهد.

 

 

...
نویسنده : maede بازدید : 20 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 18:49