اصول طراحی کاتالوگ | بلاگ

اصول طراحی کاتالوگ

تعرفه تبلیغات در سایت

۱) طرح جذاب مشتری را وادار به خرید می کند …

گاهی اوقات مردم اقدام به خرید می کنند تا تا نیازی را برطرف سازند اما اکثر اوقات افراد بدلیل حس خواستن اقدام به خرید می کنند. آنها گاهی چیزی را که می خواهند خریداری می کنند به این دلیل که از خریدن حس خوبی پیدا می کنند و پس از آنکه پول خود را که با دشواری بدست آورده اند را صرف خرید محصول یا خدماتی می کنند که شما در معرض فروش گذاشته اید حس برتری و خوبی به آنها وارد می شود. هنر ایجاد تمایل برای خرید، به مشتری خود شیوه ای از زندگی بهتر با استفاده از خدمات یا محصولات خود را نشان دهید.

۲ ) طراحی جلد و استفاده از عناصر بصری زیبا

تمامی عناصر کاتالوگ خود را نوآورانه و متفاوت ایجاد نمائید . این را در تمامی سطوح طراحی کاتالوگ اعمال کنید. کاتالوگ شما ممکن است حاوی درونمایه و مضمونی از نوع خدمات یا محصولات باشد در حالیکه محصولات بطور مجزا دارای جزئیات بیشتری  باشند و حتی مضامینی از سبکهای کوچکتری منحصر به خوشان ارائه دهند. متن و جلد نه تنها باید شامل اطلاعات کافی درباره محصولات باشد به نحوی که منجر به تصمیم خرید توسط مشتری گردند بلکه لازم است که به خواننده بگویند که چگونه یک آیتم می تواند آنها را یاری دهد تا به هدف دلخواهشان دست یابند.

۳) با توجه به نوع مخاطبان طراحی کنید

طراحی کاتالوگ خود را به نحوی انجام دهید که برای خوانندگان جذاب باشد. یک کاتالوگ فروش محصولات (حرفه ای B2B) باید در مقایسه با یک کاتالوگ عرضه کننده با مصرف کننده (تجاری B2C) کاملا متفاوت باشد. کاتالوگ های مختص جوانان ظاهر متفاوتی نسبت به کاتالوگ مربوط به افراد مسن تر خواهد داشت. سبک کاتالوگ خود را منطبق با سبک دلخواه خوانندگان خود طراحی کنید. با این کار احساس نزدیکی بیشتری را بوجود خواهید آورد و بالطبع به فروش بیشتری خواهید رسید.

4 ) از تصاویر انحصاری و با کیفیت استفاده نمائید.

تهیه یک کاتالوگ گران تمام می شود و ما بدنبال این هستیم تا حد ممکن از هزینه ها بکاهیم. هرچند که احتمالا مهمترین عنصر یک کاتالوگ – تصویر محصول- اولین جاییست که سفارش دهنده ها از آن می زنند و همین موضوع هر بار به موفقیتشان آسیب می زند. در برخی صنایع و از طریق برخی از فروشندگان شما می توانید تصاویر بی نظیری از محصولاتشان را تهیه کرده و در کاتالوگ خود استفاده کنید. و بهمین ترتیب رقبای شما نیز می توانند از همان تصاویر استفاده نمایند . تقریبا تمامی تصاویر آماده فاقد کیفیت لازم می باشند بدلیل عدم استفاده از نیروی متخصص در تامین عکس ، به همین دلیل این موارد کیفیت کاتالوگ را به شدت پائین می آورند.

طراحان دات نت عاوه بر چاپ تراکت تبلیغاتی و طراحی کارت ویزیت در اصفهان و چاپ کارت ویزیت در اصفهان  ،طراجی کاتالوگ در اصفهان را نیز طبق اصول طراحی انجام می دهد.

...
نویسنده : maede بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت: 18:47